OODR na Opolagrze 2016

W dniach 10-12.06.2016 r. Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego uczestniczył w Targach Rolniczych OPOLAGRA w Kamieniu Śląskim.

W trakcie największej plenerowej wystawy w południowej Polsce na stoisku wystawowym OODR-u i UMWO pracownicy jednostek udzielali fachowych porad oraz konsultacji. Uczestnicy wystawy mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz zadania nurtujących rolnika pytań. Taka wymiana informacji oraz wiedzy pomiędzy specjalistami z zakresie agronomii i zootechniki, a producentem rolnym pozwoliła na przeniesienie dobrych praktyk w zakresie wdrażania nowatorskich i innowacyjnych metod zrównoważonego gospodarowania na obszarach wiejskich, w tym również przestrzegania zasad integrowanej ochrony roślin. Ponadto, rolnicy mogli obejrzeć odmiany pszenic ozimych, które znajdują się na aktualnej Liście Odmian Zalecanych do uprawy w województwie opolskim.

Obecność OODR-u i UMWO na wystawie Opolagra umożliwiła zaprezentowanie i promocję wyników własnej działalności ww. jednostek, przedstawienie aktualnych ofert współpracy potencjalnym partnerom, a także nawiązywanie kontaktów z producentami rolnymi i innymi jednostkami działającymi w sektorze rolnym. Przy okazji stoisko wystawowe było miejscem dystrybucji publikacji oraz ulotek wydawanych przez Ośrodek oraz Urząd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.